League One - mecze na żywo w internecie

Ligue 1 Mecze Online

Historia rozgrywek o mistrzostwo Francji sięga roku 1894, kiedy to po raz pierwszy walczono o ten tytuł. Rozgrywki miały charakter amatorski i były prowadzone do roku 1914. Później, z powodu wybuchu I wojny światowej zaprzestano zmagań. Po wojnie reaktywowano je na jeden sezon. Od 1919 roku zaprzestano rozgrywek prowadzonych przez USFSA. Od tego czasu o losie tytułu mistrza Francji decydowały rozgrywki o puchar tego kraju. Tak działo się aż do sezonu 1931/1932.To właśnie w styczniu 1932 roku podjęto się wyzwania jakim było stworzenie ligi zawodowej. Nosiła ona nazwę Premiere Division, ta nazwa była używana aż do sezonu 2002/2003. Od samego początku obowiązywał tam system jesień/wiosna.

Początkowo rozgrywki były podzielone na dwie grupy, po czym najlepsze zespoły z obu grup toczyły walkę o tytuł mistrza kraju. Pierwszym historycznym zwycięzcą została drużyna Lille OSC. We Francuskiej ekstraklasie, od czasu rozpoczęcia walczyło sześćdziesiąt pięć drużyn. Nie ma takiej, która mogłaby się pochwalić uczestnictwem we wszystkich edycjach rozgrywek. Od sezonu 2002/2003 w Ligue 1 występuje dwadzieścia drużyn.

Dwie najlepsze mają zapewniony udział w Lidze Mistrzów. Klasyfikacja medalowa ligi obejmuje stosunkowo mało drużyn, jak na tyle lat zmagań, jest ich zaledwie dwadzieścia dziewięć. Najwięcej sezonów rozegranych na najwyższym szczeblu rozgrywek ma drużyna FC Sochaux-Montbéliard, łącznie w tej klasie rozgrywkowej występowała sześćdziesiąt pięć razy. Na drugim miejscu znajduje się zespół Olympique Marsylia z 63 sezonami w lidze.

Najwięcej tytułów mistrza kraju wywalczyła drużyna AS Saint-Étienne, dziesięć. Dziewięciokrotnie po mistrzowską koronę i aż jedenaście razy po tytuł wicemistrza kraju sięgał Olympique Marsylia. Trzecie w miejsce w tej klasyfikacji zajmuje FC Nantes z ośmioma tytułami. Czwarte miejsce przypada drużynie spoza Francji, która jednak od początku walczy w lidze francuskiej, AS Monaco. Ostatnią drużyną, która świętowała zdobycie mistrzostwa, jest Paris Saint-Germain.

League One - skróty meczów online