Grupa F Ligi Europejskiej

Piłkarskie wyniki meczów płatają figle nawet największym fachowcom, tak też zdaje się zapowiadać grupa F Ligi Europejskiej, gdzie podczas losowania na żywo wybrano bardzo porównywalne zespoły właśnie do tej jednej grupy.


Prawdziwym fenomenem w skali europejskiej jest oczywiście drużyna Athletic Bilbao, jest to zespół, w którym grają sami Baskowie, a więc nie ma co tutaj oczekiwać wielkich transferów przed sezonem, wielkich nazwisko, nie ma tu żadnego zawodnika, który nie posiada obywatelstwa baskijskiego. Samo w sobie może nie jest to fenomenem, ale trzeba przyznać im dozgonny szacunek za to, że mimo tak ścisłych zasad, jakich przestrzegają w Bilbao to są trzecim najbardziej utytułowanym klubem w Hiszpanii, zaraz po Barcelonie i Realu Madryt. Oglądanie ich meczów na żywo może być zatem niezwykle emocjonujące.


W grupie do rywalizacji staną z nimi zespołu z Włoch, Austrii i Belgii. Włoski zespół to także jeden z tych małych, których historia jest pisana właśnie w naszych czasach, Sassuolo mogą bardzo wiele namieszać w trakcie meczów na żywo. Rapid Wiedeń oraz Genk to starzy wyjadacze europejskich wojaży, może brakuje im wielkich sukcesów, ale to na pewno solidne drużyny.


Zdecydowanym faworytem tej grupy wydaje się Athletic Bilbao, ale pozostałe trzy drużyny wydają się być na bardzo zbliżonym poziomie stąd też zgadywanie, która z tych ekip będzie grała dalej na wiosnę to może być wróżenie z fusów. Należy poczekać przynajmniej do pierwszej kolejki, a wtedy będziemy wiedzieli więcej, pozostaje nam jedynie śledzić poczynania tej grupy w meczach na żywo w Internecie lub też przed telewizorami.

Podobne artykuły

Grupa F Ligi Europejskiej
Grupa E Ligi Europejskiej
Grupa D Ligi Europejskiej