• Polecane spotkania
  • Najnowsze artykuły
Zapowiedź: Sampdoria Genua - Inter Mediolan
Zapowiedź: Liverpool FC - Manchester United
Zapowiedź: Twente Enschede - FC Zwolle
Zapowiedź: Borussia Dortmund - FC Koln
Zapowiedź: Legia Warszawa - Wisła Kraków
  • Najnowsze skróty
Stade Rennes - Saint Etienne 0 : 1
Sporting Braga - Rio Ave 1 : 0
Norrkoping - Zenit St. Petersburg 2 : 3
Unicaja Malaga - Lokomotiv Kubań 64 : 82
PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 : 3

Reprezentacja Polski blisko awansu

Mistrzostwa świata to zawsze najważniejsze rozgrywki w każdej dyscyplinie sportowej, również te w piłkę ręczną cieszą się niezwykłą popularnością. Dwadzieścia cztery zespoły podzielone na cztery grupy po sześć zespołów stanęło do walki o tytuł najlepszej drużyny świata. Awans z automatu uzyskali obrońcy tytułu czyli Hiszpanie oraz gospodarze - Katar.
W grup awansują po trzy najlepsze zespoły, które rozegrają już fazę pucharową. W grupie A pewnie po czterech kolejkach przodują obrońcy tytułu Hiszpanie, zaraz za ich plecami Słoweńcy, gospodarze turnieju mają tyle samo punktów, ale okupują trzecią lokatę. Te dwie reprezentacje tracą do Hiszpanów dwa punkty. Zupełnie poza grą są pozostałe w klubie zespoły - Białoruś i Brazylia, które mają tylko dwa punkty oraz Chile - z zerowym dorobkiem.

W grupie B kompletem zwycięstw pochwalić może się Chorwacja, niezwykle silna kadra, jeśli chodzi o piłkę ręczną. Drugie miejsce zajmują Macedończycy, a zaraz za nimi Austriacy. Trzy punkty to obecny dorobek Tunezyjczyków, jedno zwycięstwo i dwa punkty zaliczyli Bośniacy, a bez zwycięstwa Irańczycy.

Grupa C jest niezwykle ciekawa i chyba najmocniejsza z wszystkich. Rozegrano tutaj do tej pory po trzy spotkania. Na czele tabeli są Szwedzi, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Drugie miejsce to Francja, która wygrała dwa spotkania, jedno remisując. Niespodzianką jest obecne trzecie miejsce Egiptu, który wyprzedza jednego z faworytów - Islandię, która po trzech meczach ma trzy punkty. Bez punktu w tej grupie na razie Czechy i Algieria.
Grupa D, czyli najbardziej interesująca dla Polaków, bo grupa z naszą kadrą. Po falstarcie i porażce z Niemcami, Polacy udowadniają swoją wielkość - wygrywając z Argentyną i Rosją, co daje obecnie trzecie miejsce po trzech kolejkach i tyle samo punktów co Duńczycy, tracąc jeden punkt do prowadzących Niemców. Trzy punkty zgromadziła Argentyna, dwa Rosja, a Arabia - najbliższy rywal Polaków - jak do tej pory bez punktu. Biało-czerwoni są bliscy awansu, ale trzeba jeszcze pamiętać, że muszą zagrać mecz z mocnymi Duńczykami.